Virvar

Rok 2011

Vznik kapely Virvar sa datuje na september roku 2011, kedy sa dali dokopy žiaci ZUŠ v meste Kremnica. Zo začiatku kapela Virvar hrala piesne rôznych slovenských interpretov.

Rok 2013

Kapela Virvar sa zúčastnila svojich prvých celoslovenských hudobných súťaží v Senici, Kremnici a Michalovciach. Prišli aj prvé verejné vystúpenia a koncerty kapely Virvar.

Rok 2014

Opakované úspechy kapely Virvar na celoslovenských hudobných súťažiach. Prvá štúdiová práca, ktorej výsledkom bola prvá autorská pieseň Virvar. Kapela Virvar nahrávala v nahrávacom štúdiu Recording studio Na jazere vo Vinnom pri Michalovciach.

Rok 2016

Virvar nahral a vydal svoj debutový singel  Všetko Alebo Nič, ktorý predstavil aj na Youtube. Zároveň tým začala práca na nahrávaní prvého albumu kapely Virvar a spolupráca s Môlča Records – obrazovým a zvukovým štúdiom bratov Bošeľovcov

Rok 2017

Prichádza lyric video Zatvorme Dvere a v auguste druhý video singel Generácia, ktorý predchádza debutovému albumu kapely Virvar s rovnakým názvom Generácia. Krst albumu Generácia prebehol 11.11.2017. Kapela Virvar nahrala rozhovor vo FUN Rádiu v relácií FUN in Slovakia.

Rok 2018

Účasť v súťaži Slovenská hudobná liga (SHL). Po základných kolách a hlasovaní verejnosti sa kapela Virvar stala jedným z ôsmych finalistov. V sobotu 5.5.2018 vychádza tretí videosingel Tie Dni. Single Všetko Alebo NičGenerácia a Tie Dni sú v playlistoch viacerých regionálnych a internetových rádií. V Košickom finále SHL získava Virvar titul NAJLEPŠÍ MLADÝ INTERPRET.

Rok 2019

Kapela Virvar koncertuje a v auguste vydáva video singel Zase Spolu. Jednotliví členovia zažívajú nové životné situácie. Na Mikuláša vychádza videoklip Svetlá Lámp, ktorý naznačuje ďalšie smerovanie kapely Virvar. V zime kapela Virvar dopĺňa repertoár o nové pesničky a pripravuje playlist pre rok 2020.

Rok 2020

Koronávírus komplikuje koncertovanie aj kapele Virvar. Niekoľko podujatí je zrušených. Kapela Virvar v auguste a septembri nahráva nový album Prečo Vädnú Kvety #precovadnukvety a pripravuje realizáciu videosinglov k nemu. V decembri 2020 Virvar vydáva prvý singel z pripravovaného albumu, s názvon Len Ty.

Virvar hrá v zložení:

Matúš Vojtko – matus@virvarband.sk
Marek Vojtko – marek@virvarband.sk
Samuel Junas 
Dávid Hric – Matúška, alt. Lukáš Baumann