Rok 2011

Vznik kapely sa datuje na september roku 2011, kedy sa dali dokopy žiaci Kremnickej ZUŠky. Zo začiatku kapela hrala pesničky rôznych slovenských interpretov.

Rok 2013

Kapela sa zúčastnila svojich prvých celoslovenských súťaží v Senici, Kremnici a Michalovciach. Prišli aj prvé verejné vystúpenia a koncerty.

Rok 2014

Opakované úspechy na celoslovenských súťažiach. Prvá štúdiová práca, ktorej výsledkom bola prvá autorská pieseň Virvar. Kapela nahrávala v nahrávacom štúdiu Recording studio Na jazere vo Vinnom pri Michalovciach.

Rok 2016

Virvar nahral a vydal svoj debutový singel Všetko alebo nič, ktorý predstavil aj na Youtube. Zároveň tým začala práca na nahrávaní prvého albumu kapely a spolupráca s Môlča Records – obrazovým a zvukovým štúdiom bratov Bošeľovcov

Rok 2017

Prichádza lyric video Zatvorme dvere a v auguste druhý video singel Generácia, ktorý predchádza debutovému albumu  s rovnakým názvom. Krst albumu Generácia prebehol 11.11.2017. Kapela nahrala rozhovor vo FUN Rádiu v relácií FUN in Slovakia.

Rok 2018

Účasť v súťaži Slovenská hudobná liga (SHL). Po základných kolách a hlasovaní verejnosti sa kapela stala jedným z ôsmych finalistov. V sobotu 5.5.2018 vychádza tretí videosingel Tie dni. Single Všetko, alebo nič, Generácia a Tie dni sú v playlistoch viacerých regionálnych a internetových rádií. V Košickom finále SHL získava kapela titul NAJLEPŠÍ MLADÝ INTERPRET.

Rok 2019

Kapela koncertuje a v auguste vydáva video singel Zase spolu. Jednotliví členovia zažívajú nové životné situácie (vysoké školy, nástup k armáde …). Na Mikuláša vychádza videoklip Svetlá lámp, ktorý naznačuje ďalšie smerovanie kapely. V zime kapela dopĺňa repertoár o nové pesničky a pripravuje play list pre rok 2020.

VIRVAR hrá v zložení:

Matúš Vojtko / spev, elektroakustická gitara
Marek Vojtko / gitary, vokály
Samuel Junas / basová gitara, vokály
Dávid Hric – Matúška / bicie, vokály